“Cosmos” dalībnieki šobrīd

Kā jau visiem zināms, savulaik tik ļoti populārā latviešu vokālā grupa “Cosmos” 2010. gadā pārtrauca savu darbību, taču tagad būtu interesanti uzzināt, ko grupas dalībnieki dara šobrīd, un ko ir darījuši pēdējo gadu laikā pēc grupas darbības pārtraukšanas.

Pazīstamais “Cosmos” dalībnieks Jānis Strazdiņš ir pasaulslavenās zviedru vokālās grupas “The Real Group” dalībnieks jau no 2015. gada. Grupa “The Real Group” pastāvīgi koncertē visā pasaulē, tajā skaitā arī mūsu Latvijā. Piedāvājums Jānim dziedāt šajā grupā bija pavisam negaidīts. Kā sacīja J. Strazdiņš, tad vienu vakaru viņam zvanīja grupas “The Real Group” dalībnieks Anders Edenrots un sacīja: “Klau, Jāni, mūsu bass ir slimnīcā uz ilgāku laiku, bet pēc nedēļas mums tūre uz Ameriku, ko ļoti negribam atcelt… Vai esi ar mieru ielēkt mūsu basa kurpēs?”. Jānis, protams, piekrita šim piedāvājumam, un ar grupu uzstājās daudzās pasaules vietās (Amerikā, Dānijā, Zviedrijā u.c.). Tā Jānim bija ļoti liela pieredze.

  1. gadā tika nodibināta mūzikas grupa “Instrumenti”, kurā darbojās “Cosmos” mūziķi – Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns. Grupa pastāv vēl šobrīd, taču zem pseidonīmiem – Jānis sevi sauc par Shipsi (galvenokārt nodrošina vokālu un klavieru skaņas mūzikas grupā), un Reinis savukārt ir pieņēmis pseidonīmu Reynsi (ir atbildīgs par bungu, kā arī klavieru un vokāla skaņām). Grupa dziesma “Apēst tevi” ir viens no lielākajiem grupas hītiem. Arī dziesmas videoklips ir aizraujošs un jautrs. Par šo dziesmu 2010. gadā grupa saņēma Lielo Mūzikas Gada balvu.
  2. gadā mūziķis Reinis Sējāns apprecējās ar grupas “The Wow” solisti Maiju Gaili (tag. Maija Sējāne). Maija un Reinis jau bija pazīstami kopš skolas laikiem. Par vedējiem kāzās Maija un Reinis izvēlējās otru grupas “Instrumenti” dalībnieku Jāni Šipkēvicu un viņa sievu Leldi Ozoliņu. Medusmēnesi abi baudīja Kiprā un vēlāk devās uz Parīzi.

Mūziķis Jānis Šipkēvics 2015. gada beigās izdeva minialbumu (EP) “Shipsea”, kurā tika iekļauts singls “Mežaparks”. Pavisam nesen (šī gada maija sākumā) Jānis Šipkēvics veica koncertu ciklu, kas rīkots līdzās EP Shipsea vinila plates izdošanai. Šajos koncertos viņš uzstājās kopā ar savu māsu.

Visiem plaši pazīstamais mūziķis Jānis Ozols ir Babītes novada jauktā kora “Maska” diriģents un mākslinieciskais vadītājs, kā arī Lattelecom televīzijas kanāla “360TV” raidījuma “Kultūras domnīca” vadītājs kopš 2015. gada. Vadījis arī kulinārijas raidījumu „Garšīgi dzīvojam”. Jau no 2011. gada Jānis Ozols ir Rīgas apriņķa un no 2014. gada ir arī Jūrmalas pilsētas koru virsdiriģents.

Koris “Maska” ir viens no labākajiem amatieru jauktajiem koriem Latvijā, kas popularizē Latvijas un arī Babītes novada vārdu visā pasaulē, piedaloties dažādos starptautiskos konkursos un koncertos, gūstot lielus panākumus. Ikreiz programmās tiek iekļauti arī latviešu komponistu skaņdarbi. Jauniešu koris “Maska” un diriģents Jānis Ozols ir ļoti radoša apvienība.

Par mūziķa Jura Lisenko muzikālajām gaitām nekas pēdējo gadu laikā diemžēl nav dzirdēts. 2014. gadā Juris piedzīvoja ļoti patīkamu un priecīgu notikumu, jo viņš kļuva par bērna tēvu savam pirmdzimtajam dēlam, kuru nosauca par Leo. Bērna māte ir Jura dzīves biedrene Dace Apiņa.

Mūziķis, komponists Andris Sējāns savu dzīvi vēl joprojām velta mūzikai. 2014. gadā Andris iesaistījās projektā “Dabas koncertzāle”. Šis projekts apvieno zinātni, mūziku, vizuālo mākslu un dzeju jau kopš 2006. gada. Pateicoties šim projektam, Latvijā tiek rīkoti dažādi brīvdabas koncertuzdevumi.

Raksts tapis sadarbībā ar online kazino.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *