“Cosmos” piedalās konkursā “Jaunais vilnis”

“Jaunais vilnis” (krievu: Новая волна; angļu: New wave) ir notiekošs starptautisks konkurss Jūrmalā, kuru organizē Latvijas un Krievijas valstu pārstāvji. Jaunā viļņa galvenie organizatori ir krievu komponists Igors Krutojs, dziedātāja Alla Pugačova un latviešu komponists, pianists Raimonds Pauls.

Katru vasaru, pateicoties Jaunajam vilnim, Latvijas vienīgajā kūrortpilsētā Jūrmalā (vairāk informācijas par Jūrmalu meklē mājas lapā http://www.latvia360.lv/2016/05/30/jurmala-baltijas-lielaka-kurortpilseta/) pulcējas dažādas plaši pazīstamas Krievijas šovbiznesa zvaigznes un talantīgākie dziesmu izpildītāji no visas pasaules (tajā skaitā arī no Latvijas), piemēram, 2006. gadā Jaunajā vilnī viesojās plaši pazīstamais spāņu dziedātājs Enrike Iglesiass (pilnajā vārdā: Enrike Migels Iglesiass Praislers).

Jaunais vilnis notiek jau vairāk nekā desmit gadus. Pirmais konkurss notika 2002. gadā, kad Latviju pārstāvēja visiem zināmais Jānis Stībelis, kurš šajā konkursā ieguva 3. vietu.

Divus gadus vēlāk (2004. gadā) Latviju Jaunajā vilnī pārstāvēja latviešu vokālā grupa “Cosmos”. “Cosmos” atnesa Latvijai pirmo uzvaru šajā starptautiskajā konkursā “Jaunais vilnis”. Šis konkurss norisinājās no 28. jūlija līdz 1. augustam. Grupas “Cosmos” (Jāņa Strazdiņa, Jāņa Šipkēvica, Jāņa Ozola, Jura Lisenko, Andra Sējāna un Reiņa Sējāna) dziedāšana un sniegums trijās kārtās tika novērtēts ar 204 punktiem, kas ir labs rezultāts. Žūrijas loceklis, dziedātājs un komponists Igors Nikolajevs grupai “Cosmos” prognozēja pat starptautisku karjeru: “Šādā “a capella” stilā dziedošas grupas patlaban pasaulē ir ļoti populāras, un es grupu “Cosmos” jau redzu koncertējam Tokijā un citās pasaules lielākajās pilsētās. Es viņiem paredzu pat drīzāk starptautiskus, ne lokālus panākumus.” Tā arī patiešām notika, jo vokālā grupa “Cosmos” pēc uzvaras kļuva slavena ne tikai Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs.

Konkursa pirmajā kārtā vokālā grupa “Cosmos” izpildīja Raimonda Paula dziesmu ar Dagnijas Dreikas vārdiem “Sikspārņa Fledermauša šūpuļdziesma”, otrajā kārtā tā izpildīja Maikla Džeksona (angļu: Michael Jackson) dziesmu “Billie Jean”, savukārt trešajā kārtā izpildīja Kārļa Lāča dziesmu “Raģi ļubvi” (Ради любви).

Konkursantu sniegumu 2004. gadā vērtēja žūrija, kuras līdzpriekšsēdētāji bija Raimonds Pauls un Igors Krutojs. Žūrijas sastāvā bija arī komponists Vladimirs Mateckis, komponisti un izpildītāji Igors Nikolajevs, Leonīds Agutins, dziedātāja Laima Vaikule un arī Lielbritānijas kompānijas “SBM” producents Stīvs Laiens.

“Jaunā viļņa” galvenais režisors Aleksandrs Revzins uzsvēra vairāku dalībnieku augsto snieguma līmeni, īpaši uzsverot “Cosmos” izpildīto Maikla Džeksona dziesmu “Billie Jean” un Krievijas pārstāvju “Mikki un Zlata” priekšnesumu.

  1. gada konkursa uzvarētāji jeb grupa “Cosmos” dāvanā saņēma “Kristāla vilni”, diplomu un naudas balvu 25000 ASV dolāru (13525 Ls jeb ~ 19244 eiro). Otrā vieta saņēma 20000 ASV dolāru (10820 Ls jeb ~ 15395 eiro), otrajā vietā 2004. gadā ar 187 punktiem ierindojās Krievijas pārstāve Irina Dubcova. Irina trešajā kārtā uzstājās ar pašsacerētu dziesmu, kura saņēma visaugstāko žūrijas novērtējumu. Pateicoties šim novērtējumam, kopvērtējumā viņa ierindojās 2. vietā. Savukārt trešās vietas ieguvējs saņēma 15000 ASV dolāru (8115 Ls jeb ~ 11547 eiro). Šo naudas balvu par 3. vietu saņēma dziedātājs Deema no Vācijas ar 186 punktu lielu novērtējumu.

Par skatītāju simpātiju balvas ieguvēju kļuva Norvēģijas dziedātājs un pārstāvis Vincens. Viņš saņēma gredzenu ar briljantu no Smoļenskas juvelieru centra “Kristall”, toties Jūrmalas pilsētas dome speciālu balvu savam favorītam pasniedza dziedātājam Shay no Izraēlas. Balvā viņš saņēma metālmākslinieka Jāņa Branta veidoto sudraba disku ar austošu dzintara sauli vidū.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *