“Cosmos” pārstāv Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā 2006. gadā

Eirovīzijas dziesmu konkurss (saukts arī par Eirovīziju) ir populārs dziesmu konkurss, kurā piedalās dažādi dziesmu izpildītāji no dažādām Eiropas Raidorganizācijas apvienības valstīm. Izpildītāju, kas pārstāvēs valsti Eirovīzijā, katra valsts izvēlas nacionālajā atlasē, piemēram, 2006. gadā Latvijas nacionālajā Eirovīzijas dziesmu konkursa atlasē uzvarēja grupa “Cosmos”, kura pēc tam pārstāvēja Latviju starptautiskajā Eirovīzijas konkursā. Latvija Eirovīzijā piedalās kopš 2000. gada. Pirmo reizi Latviju šajā konkursā pārstāvēja poproka grupa “Prāta Vētra” (“BrainStorm”) ar dziesmu “My Star”, kura ierindojās 3. vietā. Latvijas pirmā un pagaidām arī vienīgā uzvara Eirovīzijā notika 2002. gadā, kad uzvarēja latviešu dziedātāja Marija Naumova ar dziesmu “I wanna”.

Eirovīzijas konkurss notiek katru gadu. Pirmā starptautiskā Eirovīzija notika 1956. gadā kādā Šveices pilsētā Lugāno. 2016. gadā notika 61. Eirovīzijas konkurss.

Eirovīzijā katras valsts pārstāvis izpilda vienu dziesmu apmēram 3 minūšu garumā. Pēc dziesmu noklausīšanās skatītāji var balsot par dziesmu un tās izpildījumu, kurš paticis vislabāk, toties nedrīkst balsot par savas valsts pārstāvi.

Kā jau iepriekš tika minēts, Latviju 2006. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēja viena no savulaik populārākajām Latvijas vokālajām grupām “Cosmos”. Šo konkursu vadīja Marija Menounos un Sakis Rouvas, kas 2004. gada Eirovīzijas konkursā ieguva godalgoto 3. vietu. Konkursa sauklis bija “Izjūti ritmu”. Šis 2006. gada konkurss notika Olimpiskajā Iekšējā Hallē Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Grieķija ir valsts Dienvideiropā. Grupa “Cosmos” tur izpildīja dziesmu “I Hear Your Heart”. Šīs dziesmas mūzikas autori ir mūziķi Reinis Sējāns un Andris Sējāns, toties dziesmas tekstu sacerējuši dziesmu tekstu autore Molly-Ann Leikin un latviešu mūziķis, dziesmu autors, producents un mūzikas izdevējs Guntars Račs.

Latvijas Eirovīzijas dziesmu konkursa (2006. g.) fināla pirmajā kārtā telefoniskajā LTV (Latvijas Televīzijas) skatītāju balsojumā no desmit fināla dalībniekiem visvairāk balsu saņēma 3 dažādu izpildītāju dziesmas: Jenny May (Maijas Stuģes) dziesma ″I’m Alone″, Marta Kristiāna Kalniņa un čellu rokgrupas “Melomania” dziesma ″Say It Is″ un ″Cosmos″ dziesma ″I Hear Your Heart″. Grupa ″Cosmos″ finālā ieguva pirmo vietu, jo par viņu dziesmu tika saņemtas 27 740 balsis, par Jenny May dziesmu – 10 925 balsis, par Martu Kristiānu Kalniņu un grupu ″Melo – M″ tika saņemtas 23 948 balsis. Arī superfinālā “Cosmos” izcīnīja pirmo vietu, tādējādi “Cosmos” ieguva piedalīšanās tiesības Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Latvijas finālā piedalījās arī dziedātāja Ella (Elīna Fūrmane) ar dziesmu ″Heaven in Your Eyes″ , “Gain Fast” ar dziesmu ″Last Good-b″, “Z – Scars” ar dziesmu ″Every Mother Every Child″, Sonja Bišopa un Amber (Aija Vītoliņa) ar dziesmu ″Later″, grupa “re:public” ar dziesmu ″Feel the engine″, poproka grupa “H2O” ar dziesmu ″You Say That Kissin Is Good″ un grupa “Prego” ar dziesmu ″Feelin″.

Tā kā 2005. gada pārstāvji (Valters un Kaža) starptautiskajā Eirovīzijas konkursā, kurš notika Ukrainā, ieguva 5. vietu, tad grupai “Cosmos” 2006. gadā nebija jāpiedalās Eirovīzijas pusfinālā, jo Valtera un Kažas izcīnītā vieta ļāva uzreiz grupai “Cosmos” startēt finālā. Šis fināls notika 20. maijā, kurā “Cosmos” ieguva 16. vietu. Par 2006. gada Eirovīzijas uzvērētāju kļuva smagā roka mūzikas grupa “Lordi” no Somijas ar dziesmu “Smagais roks, aleluja” (angļu: “Hard Rock Hallelujah”). Pateicoties “Lordiem”, šī bija pirmā Somijas uzvara Eirovīzijā. “Lordi” ir mūzikas grupa, kas uzstājas biedējošās maskās, un koncertos šī grupa izmanto pirotehniku.

2 domas par ““Cosmos” pārstāv Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā 2006. gadā”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *